Dzień Dziecka pełen radości

Tegoroczny Dzień Dziecka, chociaż tak pochmurny, przyniósł wiele radości. Myślę, że spełnił oczekiwania przedszkolaków :)

Biedronki wyruszyły spacerkiem do McDonald`s, gdzie otrzymały balony i wesołym, kolorowym korowodem przemaszerowały ulicami osiedla. Po powrocie do przedszkola udały się do kuchni, gdzie zabawiły się w kuchcikowanie. Z udziałem Pani Agnieszki – kucharki – Biedronki upiekły pyszne ciasto piernik. Była to doskonała przekąska na podwieczorek. Wspólne zajęcia kulinarne były miłą i słodką zabawą.  Zobacz zdjęcia.

Żabki zamieniły salę w „pole namiotowe”. Namioty z koców zrobiły wrażenie na starszych i młodszych. Miło było dzieciom ukryć się przed światem i wkroczyć w świat fantazji. Do tego piknik w sali i obowiązkowo zabawy sportowe – bez tego Dzień Dziecka na „polu namiotowym” nie byłby pełny. Konkurs na najlepszą budowlę z klocków wygrał każdy Mały Budowniczy – w takim dniu nikt nie mógł uzyskać drugiego czy trzeciego miejsca.  Zobacz.

Balonowe szaleństwo przy muzyce zawsze poprawia nastrój dzieciom. Od tego powinien się zaczynać każdy pochmurny dzień. Po takiej rozgrzewce Motylki i Pszczółki wybrały się na Festyn Sportowy do Szkoły Podstawowej nr 79. Akrobacje na dmuchanym zamku były źródłem nieopisanej radości i swobody. Rzucanie i łapanie balonów wypełnionych wodą wymagało skupienia i precyzji. Nie było to łatwe zadanie… Za to wyszukiwanie rozsypanych monet w trawie wydawało się dziecinnie proste 😉 Takim bystrym oczkom nie umknęła ani jedna moneta. Przedszkolakom kibicował i motywował do współdziałania Pluto – we własnej osobie. Tor przeszkód przygotowujący do zdobycia sprawności Komandosa wydawał się bardzo trudny, ale w rzeczywistości okazał się łatwy jak bułka z masłem. Prawdziwym wyzwaniem było zbudowanie wspólnej budowli. Przedszkolaki przekornie odebrały to zadanie. Więcej frajdy przyniosło im stawianie wieży, która w błyskawicznym tempie rozsypywała się.  Zobacz zdjęcia:  Motylki, Pszczółki.

Natomiast 2.06.2017r. dzieci miały okazję poznać bliżej bohaterów bajek, których tytuły wydawały się znane – „O królewnie Śmieszce”, „O robaku i rybce” czy „Nieprzemakalnym Kapturku”. Teatr Qfer w przedstawieniu „Śmieciowisko” przedstawił humorystyczne bajki zawierające treści edukacji ekologicznej. Nauka zawsze idzie w parze z dobrą zabawą :).  Zobacz zdjęcia.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>