Warsztat dla dzieci – „Pierwsza pomoc”

7.12.17r. dzieci z grupy III i IV wzięły udział w warsztacie mającym na celu pomóc przedszkolakom oswoić się z tematem pierwszej pomocy.

06-IMG_2156

Dzieci poznały podstawowe informacje dotyczące pracy ratowników medycznych, rozmawiały o bezpieczeństwie w codziennych sytuacjach – np. podczas jazdy na rowerze czy podróży samochodem, o konieczności stosowania odblasków, a także na temat zachowania ostrożności w relacji z obcymi zwierzętami. Ponadto przedszkolaki miały okazję zobaczyć wybrany sprzęt potrzebny przy udzielaniu pierwszej pomocy, a niektóre elementy mogły przetestować udzielając sobie pomocy. Dzieci podejmowały również pierwsze próby układania poszkodowanego w bezpiecznej pozycji oraz utrwalały sobie numer alarmowy.

Temat zajęć wzbudził duże zainteresowanie wśród dzieci. Poznaliśmy niejedną historię – na szczęście tylko te z dobrymi zakończeniami :), a ratownik medyczny próbował odpowiedzieć na wszystkie pytania nurtujące przedszkolaków.  Zobacz zdjęcia.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>