Warsztat dla dzieci – „Pierwsza pomoc”

7.12.17r. dzieci z grupy III i IV wzięły udział w warsztacie mającym na celu pomóc przedszkolakom oswoić się z tematem pierwszej pomocy.

06-IMG_2156

Dzieci poznały podstawowe informacje dotyczące pracy ratowników medycznych, rozmawiały o bezpieczeństwie w codziennych sytuacjach – np. podczas jazdy na rowerze czy podróży samochodem, o konieczności stosowania odblasków, a także na temat zachowania ostrożności w relacji z obcymi zwierzętami. Ponadto przedszkolaki miały okazję zobaczyć wybrany sprzęt potrzebny przy udzielaniu pierwszej pomocy, a niektóre elementy mogły przetestować udzielając sobie pomocy. Dzieci podejmowały również pierwsze próby układania poszkodowanego w bezpiecznej pozycji oraz utrwalały sobie numer alarmowy.

Temat zajęć wzbudził duże zainteresowanie wśród dzieci. Poznaliśmy niejedną historię – na szczęście tylko te z dobrymi zakończeniami :), a ratownik medyczny próbował odpowiedzieć na wszystkie pytania nurtujące przedszkolaków.  Zobacz zdjęcia.