Autokarowa wycieczka do Marszewa. Motylki i Pszczółki. Czerwiec, 2018

 

SONY DSC

Dzisiaj, 06.06.2018 r. przedszkolaki z grupy III i IV odwiedziły Leśny Ogród Botaniczny „Marszewo”, należący do Nadleśnictwa Gdańsk. W towarzystwie leśnika dzieci poznawały sekrety lasu i jego mieszkańców. Podsłuchały, o czym piszczą pisklęta dzięcioła, zaprzyjaźniły się z wielkimi mrówkami, odnalazły zgubione przez dąb liście, a z sosnowych i świerkowych szyszek ułożyły tylko sobie znane znaki. Odkryły też, że w środku lasu może stać pomnik –  Pomnik Przyrody. Świeże powietrze i wspinaczka po leśnych zboczach sprawiły, że przedszkolaki z przyjemnością pochłaniały bułeczki i pieczone na ognisku kiełbaski, nie mówiąc już o smakołykach, które w szalonym tempie znikały z osobistych plecaczków. A potem były gonitwy, zabawy, śmiechy i pamiątkowe zdjęcia.  Zobacz zdjęcia.

Zdjęcia Motylków.  Tutaj.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>