Autokarowa wycieczka do Marszewa. Motylki i Pszczółki. Czerwiec, 2018

SONY DSC

Dzisiaj, 06.06.2018 r. przedszkolaki z grupy III i IV odwiedziły Leśny Ogród Botaniczny „Marszewo”, należący do Nadleśnictwa Gdańsk. W towarzystwie leśnika dzieci poznawały sekrety lasu i jego mieszkańców. Podsłuchały, o czym piszczą pisklęta dzięcioła, zaprzyjaźniły się z wielkimi mrówkami, odnalazły zgubione przez dąb liście, a z sosnowych i świerkowych szyszek ułożyły tylko sobie znane znaki. Odkryły też, że w środku lasu może stać pomnik –  Pomnik Przyrody. Świeże powietrze i wspinaczka po leśnych zboczach sprawiły, że przedszkolaki z przyjemnością pochłaniały bułeczki i pieczone na ognisku kiełbaski, nie mówiąc już o smakołykach, które w szalonym tempie znikały z osobistych plecaczków. A potem były gonitwy, zabawy, śmiechy i pamiątkowe zdjęcia.  Zobacz zdjęcia.

Zdjęcia Motylków.  Tutaj.