Wycieczka Pszczółek do Muzeum w Oliwie

SONY DSC

We wtorkowe (19.06.2018) przedpołudnie grupa „Pszczółek” wybrała się na wycieczkę do mieszczącego się w Parku Oliwskim Oddziału Etnograficznego Muzeum Narodowego w Gdańsku. Zgromadzone w muzeum eksponaty przybliżyły dzieciom dawne życie mieszkańców Pomorza: czym się zajmowali, jak mieszkali, jak ozdabiali swój świat. Malowane meble i haftowane stroje były tak kolorowe, jak kredki, które posłużyły naszym dzieciom do pokolorowania kaszubskiego wzoru. W związku z trwającym w Oliwie „Letnim Jarmarkiem Etnograficznym” mogliśmy zobaczyć także pracę artysty ludowego i rzeźbione przez niego drewniane posążki oraz podziwiać różne cuda, które wyszły spod igły kaszubskich hafciarek.  Zobacz zdjęcia.

Letni Jarmark Etnograficzny potrwa do 30 września, jest więc okazja, aby w wolnej chwili wspólnie z dzieckiem odwiedzić mieszczący się przy muzeum ogród i spotkać się z twórczością ludową naszego regionu.

A już od 21 czerwca Odział Etnograficzny zaprasza na wystawę, którą kieruje przede wszystkim do rodzin z dziećmi: „Odkryj Gdańsk z NIEMAPĄ”. To wystawa łącząca w sobie zabawę i wiedzę. Szczegóły na stronie muzeum.

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>