Dzień Przedszkolaka

20.09.2018r. wszystkie dzieci z naszego przedszkola świętowały Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Tegoroczne hasło projektu brzmi: „Jak bawić się w Pokój – Ogrody Pokoju”. Celem projektu jest uczczenie Międzynarodowego Dnia Pokoju oraz 100 rocznicy Niepodległości Polski.

IMG_2799

Jak to wyglądało? Na zdjęciach najlepiej widać ile radości i uśmiechu niesie ze sobą ten dzień. Wymalowane symbole na twarzach, ozdoby na głowach i barwne stroje – każda grupa w swoich charakterystycznych kolorach.

Jak bawić się w Pokój? Najlepiej razem i z uśmiechem, współdziałając i współtworząc. Przy dobrej, skocznej muzyce nogi same rwą się do tańca, a ze wstążkami i balonami muzyka wręcz porywa. Zabawy integracyjne to istotny klucz do wspólnego działania. Biedronki stawiają pierwsze kroki w świętowaniu przedszkolnych uroczystości, ale obserwując jak szybko opanowały grę „Skoczne stopy” (co wymaga sporo siły), podejrzewam, że już za chwilę zaczną stawiać milowe kroki :)

Jak wyglądał nasz Ogród Pokoju? Żabki stworzyły girlandę z białych gołębi i wstążek biało – czerwonych, która odznaczała się na tle zieleni naszego ogrodu. Biedronki i Pszczółki ozdobiły krzewy kwiatami z bibuły, a Motylki zasadziły drzewo (sosnę pospolitą) w ramach akcji „100 tysięcy drzew na 100-lecie Niepodległości Polski”. A wszystko to odbyło się, aby właśnie uczcić 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Drzewa to niedoceniani sprzymierzeńcy człowieka. Motylki obiecały opiekować się małą sadzonką, więc obserwujmy jak rośnie. Słowa piosenki w wykonaniu Fasolek pasują idealnie: „A ja rosnę i rosnę latem, zimą, na wiosnę. I niedługo przerosnę mamę, tatę i sosnę” 😉

Pszczółki natomiast wspólnie „zasadziły” Drzewo Przyjaźni – piękne i barwne. Prawdziwe dzieło sztuki przedszkolnej. Starsze dzieci samodzielnie wykonały gołębie, które ozdabiają nasze przedszkole – symbol pokoju na całym świecie.

Jakie towarzyszyły dzieciom wrażenia? Mam nadzieję, że był to dzień pełen wspaniałej zabawy i pogody ducha.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszej uroczystości.  Biedronki.  Żabki.  Motylki.  Pszczółki.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>