Święto Niepodległości w przedszkolu

Pszczolki2
100 lat niepodległej ojczyzny przedszkolaki uczciły pieśnią i  tańcem w barwach narodowych.

Dzieci i pracownicy przedszkola wspólnie odśpiewali hymn Polski.  „Motylki” przedstawiły improwizację muzyczno-taneczną, śpiewały pieśni harcerskie i patriotyczne (Hej, hej, ułani”, „O mój rozmarynie”, „Płonie ognisko”) i wiele innych pięknych polskich pieśni o charakterze patriotycznym.  Wykonały także STO kokardek w barwach narodowych, którymi ozdobiły rosnące przed przedszkolem drzewa.  Zobacz zdjęcia.

40-DSC06370

Wesołe zabawy z kolorem białym i czerwonym były sposobem na utrwalenie ojczystych barw i nawiązaniem do odzyskania przez Polskę niepodległości.

1-IMG-2131

Małe „Biedronki”  wykonały przepiękne orły, które ozdabiają teraz ich tablicę, „Pszczółki” i „Żabki” narysowały pastelami rodzinę podczas obchodów święta Niepodległości, wykonały również kokardy narodowe, które przypięły w dniu obchodów.