Galeria publiczna

Galeria publiczna » Galeria publiczna » Prace plastyczne dzieci

Butelkowe babcie

Dzieci wykonały prezent dla swoich Dziadków z plastykowych butelek i skrawków materiału

Grupa II. Prace plastyczne

Królewna Śnieżka i-malowanie farbami

Prace plastyczne

Kosmos-rysowanie pastelami, wycinanie

Dobrze się bawimy, bałwana lepimy

Grupa IV wzięła udział w konkursie plastycznym "Dobrze się bawimy, bałwana lepimy" zorganizowanym przez panie ze szkoły Podstawowej nr 80. Rzeczywiście, bardzo dobrze się bawiliśmy...wata była taka mięciutka, przyjemna...a śnieg na podwórku nie chciał się lepić... Będziemy codziennie wychodzić na podwórko i sprawdzać, czy już można lepić bałwany ze śniegu:-))

Nasze prace. Wrzesień 2013

Wspomnienia z wakacji, wrażenia z pokazu sokolników. Szczególne podziękowania dla tańczącej sowy Fiony :)

Co można wyczarować z kamieni ? Pszczółki, październik 2013

Dzieci wg własnego pomysłu tworzą "rzeźby" z kamieni, łącząc je plasteliną, nazywają swoje małe dzieła :)

Szyjemy Misia.

Dzieci zainspirowane wizytą u pani krawcowej postanowiły uszyć sobie swojego własnego misia. Żeby potem był do przytulania, spania, a może nawet będzie mu można uszyć różne ubranka :)

Gdańsk. Miasto Niewidzialne

Dzieci tworzą miasto wg własnego pomysłu. Praca plastyczna dzieci z całego przedszkola zorganizowana na obchody Dnia przedszkolaka, wrzesień 2014

Jesienne prace

Wystawa prac plastyczno - technicznych w wykonaniu dzieci ze wszystkich grup.

Walentynka dla moich bliskich

Dzieci wybrały kolorowankę, która pokolorowały, dorysowały wg własnego pomysłu i ułożyły życzenia dla swoich najbliższych

Zima może być wesoła

Bałwanki. Sypie śnieżek, Prace w wykonaniu wszystkich grup wiekowych.

Wyszywanki na papierze

Dzieci projektują i "wyszywają" po śladzie

Rysowanki- niespodzianki

Dzieci rysują kredkami świecowymi na dowolny temat, następnie zamalowywują pracę farbami palatowymi

Złota Rybka dla Babci i Dziadka

Ta złota rybka, choć jeszcze mała, będzie życzenia Dziadkom spełniała. Niech pływa rybka, w srebrzystej wodzie I trzy życzenia niech spełnia codzień.

Czekamy na wiosnę

Dzieci z przedszkola Promyczek czekają na wiosnę. Pięknie wypowiadają się w swoich pracach plastycznych. Biedronki wykonują cebulki pierwszych, wiosennych kwiatów, U Żabek pojawiają się hiacynty i tulipany, a u Motylków przebiśniegi. Pszczółki rysują łąkę pełną kwiatów. Następnie u Żabek pojawiają się bociany, jaskółka i kolejne kwiaty: przebiśniegi oraz bazie w wazonie pięknie "wyklejone" plasteliną, a u Biedronek "wyrosły" pierwsze pączki na gałązkach. Popatrzmy.

Papierolandia

Dzieci potrafią wyczarować z gazety przeróżne kształty. Mogą ją drzeć, wycinać, zaginać, "rzeźbić" przeróżne kształty, robić kule, rzucać nimi do celu. Mogą również wydawać przeróżnego rodzaju dźwięki, słuchać ich i rozróżniać, naśladować odgłosy szeleszczącej gazety :), dmuchać na kawałki gazety, tańczyć na gazecie, Jeździć na nartach wykonanych z gazety :) Mają ciekawe pomysły, a przy tym ćwiczą motorykę małą i dużą, słuch fonemowy, aparat mowy, by w przyszłości móc pięknie czytać i pisać literki :) Zachęcamy rodziców, by udostępniać dzieciom przeróżne materiały do twórczej pracy plastycznej.

Przyjście wiosny

A wiosna przyszła pieszo, już kwiaty za nią spieszą, już trawy przed nią rosną i szumią: Witaj wiosno :)

Wielkanoc tuż tuż

Dzieci z grupy Motylków wykonały palemki. Z grupy Żabek: kurki, jajka i zajączki ze styropianowych jajek, ozdobiły je cekinami, piórkami. Wylepianie plasteliną szablonu jajek- Pszczółki, Króliczki wielkanocne- dorysowywanie pyszczka, ozdabianie muchy- Biedronki

"Zabki" na lace :)

Dzieci z grupy Zabek maluja lake patyczkami higienicznymi maczanymi w zielonej farbie przy muzyce, wg Doroty Dziamskiej "Edukacja przez ruch", nastepnie wykonuja motyla metoda origami, ktorego przyklejaja, odabiaja lake pastelami wg swojego pomyslu

"Na Lace"

Malowanie farbami w wykonaniu "Pszczolek"

Kiermasz bozonarodzeniowy

Wytwory dzieciece samodzielnie wykonane i sprzedawane:)

Wszedzie bialo!

Malowanie biala farba na ciemnym tle, wycinanie, ozdabianie.

Moja Babcia i Moj dziadek. Styczen 2016

Babcia i Dziadek okiem dziecka, Niekiedy pojawia sie tez wnuczek albo piesek:) Dzieci maluja farbami, rysuja kredkami.

Niedzwiadki

Wycinanie, komponowanie, rysowanie

Prace plastyczne

Zabki prezentuja swoje prace, jesien i zima:)